Nasza Szkoła w projekcie „Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej”

Uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, która istnieje w naszej szkole biorą udział w projekcie edukacyjnym pn. „ Sieć współpracy na rzecz nowoczesnej szkoły zawodowej”, który jest realizowany przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie w ramach tego projektu biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, na których przy pomocy nowoczesnych narzędzi ICT poznają kulturalne i sportowe obiekty istniejące na terenie  Kadłuba i najbliższej okolicy. Ponadto kilkoro uczniów wzięło udział w warsztatach pn. „Promujemy swoją szkołę”, na których powstał film reklamujący Szkołę Przysposabiającą do Pracy. Uczniowie wcześniej przygotowali krótkie filmiki ze swojej szkoły i zrobili zdjęcia, które później zostały wykorzystane przy montażu tego filmu. Nie obyło się także bez pomocy nowoczesnego sprzętu multimedialnego.

Ciekawym punktem projektu był wyjazd dwóch uczniów: Piotrka Bosego i Bartka Kuczewskiego wraz z opiekunem  na Międzynarodowe Targi Turystyczne do Berlina. Atrakcji  nie zabrakło. Uczniowie w pierwszym dniu zwiedzali Berlin, zobaczyli piękne zabytki tego miasta i nowoczesną architekturę oraz posłuchali o jego historii. Drugiego dnia uczestnicy wyjazdu spędzili 8 godzin na Targach. Odwiedzali stanowiska wszystkich kontynentów. Najbardziej spodobał im się kontynent afrykański, gdzie podziwiali egotyczne tańce, barwne ubiory i ciekawe eksponaty z tego regionu. Na  dłużej zatrzymali się także przy stanowisku Opolszczyzny. Nasz region dumnie prezentował swoje atrakcje turystyczne. Po długim i pełnym wrażeń dniu przyszłą pora na smaczną kolację i powrót do domu.

Uczniowie wezmą jeszcze udział w zajęciach e-lerningowych oraz w happeningu zorganizowanym na zakończenie projektu.

Dzięki tej inicjatywie młodzież uczęszczająca do Szkoły Przysposabiającej do Pracy zdobędzie nowe umiejętności i będzie bogatsza o nowe doświadczenia.

                                                                                                                  Monika Szendzielorz